Як писати цікаво: 5 порад творчим людям

Кілька порад, які можуть стати в нагоді блогерам і молодим журналістам + список книг, які можуть змінити ваше ставлення до написання текстів.

читайте також: 5 хобі, які роблять нас розумнішими

Пишіть просто

Якою цікавою не була б тема вашої статті, її не читатимуть, якщо ви надто складно подаєте. Розповідайте простою і зрозумілою мовою навіть, якщо йдеться про економіку. Все пізнається в порівнянні – вигадайте прості аналогії складним термінам і вас читатимуть! Лише уявіть вдячність людини, яка прочитала і зрозуміла складну тему завдяки вам. Звісно, що вона захоче поділитися статтею з іншими.

Розумійте про що ви пишете

Перед написанням статті прочитайте максимум матеріалів по темі з різних джерел. Пропустіть її крізь себе, тоді слова самі вас знайдуть. І найголовніше: одна стаття – одна тема. Матеріал про велодоріжки не може закінчуватись дефіцитом гречки :)

Додайте конфлікт

Не просто пишіть, а розповідайте історію. А що найголовніше в історії? Що найбільше тримає увагу читача? Конфлікт! Якщо ваша стаття про те, як волонтер допомагає дітям, додайте туди проблеми з якими він стикається. Розкажіть як він їх вирішує. Тепер в читача є не лише захоплююча історія, але й чужий досвід вирішення тієї чи іншої проблеми! Така стаття є надзвичайно цікавою і корисною.

читайте також: 100 книг, які варто прочитати молодим

Порівнюйте

Цифра сама по собі нічого не скаже. Коли пишете про те, скільки грошей вкрав той чи інший політик, цифра звісно може вразити. Але якщо ви порівняєте її, наприклад, з тим, на скільки урізали в бюджеті фінансування медицини чи оборони – вразить значно більше. Якщо ж у тексті цифр багато, перетворіть їх в інфографіку.

Коротіть

Викидайте слова та навіть цілі речення, які прямо не стосуються головної теми чи занадто деталізують. Скільки б ви не вклали у текст душі і як жаль не було б різати витончені літературні звороти – робіть це. Витисніть фрукт до кінця, залишивши лише сік, решту – викиньте. Такий простий рецепт зробить ваш текст компактнішим, а отже – більш читабельним. Все менше людей мають час на читання великих текстів в інтернеті, тож лаконічність думки як ніколи в ціні.

читайте також: Безкоштовна електронна бібліотека українських книг

Не забувайте і про самоосвіту. Ми підготували список книг, які не лише можуть надихнути, але й змінити ваше життя! Цілий багаж досвіду визнаних письменників, сценаристів та журналістів насправді не така вже й таємниця. Особливо, коли автори самі розповідають, як ішли до успіху і звідки черпають натхнення. В коментарях нижче пропонуйте свої списки літератури! 
Отже, must-read:

Роберт Маккі “Історія на мільйон доларів”

читайте також: 5 книг, які змінять ваше світосприйняття

Енн Ламотт “Птах за птахом”

Марк Леві “Геніальність на замовлення”

Мередіт Маран “Навіщо ми пишемо”

читайте також: 14 креативних закладок, з якими ви читатимете більше