9 книг, які потрібно прочитати взимку

Чарльз Діккенс, Льюіс Клайв, Стівен Кінг та інші обов’язково подарують вам незабутні зимові вечори

Чарльз Діккенс «Різдвяні повісті»

«Різдвяні повісті» написані Діккенсом в 40-х роках XIX століття виходили щороку наприкінці грудня окремими книгами. Тут Різдво – це час примирення ворогів, час, коли з героями відбуваються дивовижні перетворення: в найчерствіших серцях зароджуються іскри душевного тепла, а бідні й знедолені знаходять домашній затишок.

 

 

 

Стівен Кінг «Сяйво»

Письменник Джек Торренс наймається на зимовий період наглядачем в готель «Оверлук». В тиші порожнього величезного будинку він сподівається здобути довгоочікуване натхнення, навіть не здогадуючись про страшну таємницю, яку приховують стіни “Оверлуку”.

Книга стала першим бестселером Стівена Кінга. Успіх роману остаточно зарекомендував Кінга, як видатного письменника в жанрі жахів.

 

 

Петер Хьог «Сміла і її відчуття снігу»

Найвідоміший роман данського письменника Пітера Хьога, написаний у 1992 році. Книга принесла автору всесвітню славу та кілька літературних нагород.

Ця історія розпочинається з загадкової смерті хлопчика, який впав з даху будинку. Його сусідка Сміла Ясперсен не вірить, що це випадковість.

Феноменальний успіх книги пояснюється не тільки хвилюючим детективним сюжетом та гострою інтригою, але й тим, що Пітеру Хьогу вдалося створити справжній серйозний роман про людські пристрасті і страждання, показати сучасне життя з його хаосом, самотністю, азартом і поразками.

 

Річард Пол Еванс «Різдвяна шкатулка»

Напередодні Різдва молода сім’я поселяється в дім багатої вдови Меріанн Паркін, повний старовинних таємничих речей. Коли квартиранти разом із господинею готуються зустріти свято, Меріанн раптово помирає. Та перед смертю жінка встигає гостям відкрити велику таємницю, яка змінить життя молодої пари.

Книгу автор написав для себе та своїх друзів та видав спершу всього 20 примірників. Однак, роман почали передавати з рук в руки і невдовзі Еванс вже не мав відбою від книговидавців.

 

Ден Сіммонс «Терор»

В основі сюжету книги лежить реальна історія. У 1845 році експедиція під командуванням англійського дослідника Арктики Джона Франкліна відправилася на пошуки північно-західного проходу з Атлантичного океану в Тикий. Та дорогою два кораблі – «Ельбрус» та «Терор» – безслідно зникли. Пошуки тривали дестиліття і до сих пір в цій історії залишаються білі плями.

Ден Сіммонс пропонує свою містичну версію трагічних подій – головною загрозою експедиції стали не холод та крига, а невідоме чудовисько зіткане зі снігу та полярного мороку.

 

Микола Гоголь «Ніч перед Різдвом»

Фантастична повість про життя українського народу, де реальні звичаї дивним чином переплітаються з казковим вимислом. «Ніч перед різдвом» – безсумніву найдивовижніша повість Гоголя зі збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки».

 

 

 

Джордж Р.Р. Мартін «Пісня льоду та полум’я. Гра престолів»

Джордж Мартін може сміло потягатися з самим Толкієном. «Пісня льоду та полум’я – це епічна сага про світ Семи королівств. Про суворі землі вічного холоду і радісні царства безперервного літа. Це розповідь про світ небезпечних пригод, тонких політичних інтриг і великих діянь. Це легенда про світ лордів і героїв, драконів, воїнів і магів, чорнокнижників та убивць, яких доля звела разом в ім’я здійсненя Пророцтва.

 

 

 

Джек Лондон «Північна Одіссея»

Зима Джека Лондона – без містичних чудовиськ, детективних інтриг та найчастіше без хепі-енду. Це реальна зима – стихія, в якій неможливо вижити чудом. І смертей там чимало – героїчних, безглуздих, трагічних та заслужених. Оповідання Лондона однозначно додають сили, мужності та бажання боротися і перемагати.

 

 

 

 

Безымянный

Клайв Льюіс «Хроніки Нарнії»
Що ховається за дверцятами незвичайної старовинної шафи? Справжнє царство, де є свої королі, чаклуни і чудовиська. Славнозвісна книга Льюіса Клайва про загадкову Нарнію вже більше як півстоліття є улюбленою для мільйонів дітей та дорослих у всьому світі.

 

 

 

 

Читайте також: 5 книг, які змінять ваше світосприйняття