5 книг, які змінять ваше світосприйняття

Шукаєте, що почитати довгими вечорами? Ми упорядкували свій список книг, які змінять ваше життя.

Гарпер Лі “Убити пересмішника”

1960 року світ побачив перший і останній роман американської письменниці Гарпер Лі. Книга миттєво здобула популярність і Пулітцерівську премію, ставши класикою сучасної літератури.

Розповідь ведеться від імені маленької дівчинки – Джейн Луїз ”Всевидька” Фінч. Прототипами для героїв книги були родичі й земляки авторки. Сюжет відображає події, що відбулися в її рідному місті 1936-го року, коли Гарпер Лі було всього 10.

Попри дитячий вік оповідача книга має очевидний виховний, дидактичний характер і торкається серйозних тем: дорослішання, становлення характеру, відповідальності, доброти, мужності, людяності, міжрасових стосунків. Радимо? Дууууже!

 

 

 

Джером Селінджер “Ловець у житі”

Цей роман-розповідь є центральним у прозі Селінджера. Над ним він працював під час війни. Повість ведеться від імені 16-річного підлітка Голдена Колфілда. Америка 1950-х, несприйняття молоддю загальних канонів і моралі сучасного суспільства – центральна тема роману. Світ очима підлітка, описаний у розповідній формі манить своєю щирістю і безкомпромісністю.

Роман користувався величезною популярністю серед молоді і справив істотний вплив на світову культуру другої половини XX століття. Кожне покоління молодих американців по-своєму сприймало цю книгу— від нігілізму до утвердження гуманістичних ідеалів.

Твір набув скандальної слави зокрема через убивство Джона Леннона. Коли поліція приїхала на місце події, вбивця (Марк Девід Чепмен) тримав у руках примірник роману.

 

Курт Воннеґут“Мати ніч”

Роман вийшов у 1964 році, якраз у розпал Холодної війни. Книга розповідає про драматурга, який за примхою долі стає американським шпигуном та водночас… рупором нацистської пропаганди.

Після завершення війни на нього полює увесь світ і лише одна людина може його врятувати від страти – ветеран американських спецслужб, який його завербував. Але чи хоче цього сам драматург, який відчуває причетність до смертей мільйонів людей?

Хто краще розповість про події Другої світової, як не сам учасник подій. Один із найвизначніших авторів ХХ століття пережив чимало важких моментів у своєму житті. Серед них – німецький полон та бомбардування Дрездена, під час якого загинули десятки тисяч людей. Досвід помножений на літературний талант подарували світові книги, від яких перехоплює подих.

 

 

Джордж Орвелл “1984”

“Війна — це мир, свобода — це рабство, сила — в незнанні “

Роман-антиутопія британського письменника Джорджа Орвелла, опублікований 1949 року, однак, актуальності не втрачає й сьогодні. В 2009-му британська газета The Times оголосила “1984” найважливішою книгою, надрукованою за останні 60 років. Це одна із найвідоміших антиутопій поряд із “Дивним новим світом” Олдоса Хакслі і “451° за Фаренгейтом” Рея Бредбері.

У романі описується світ, де панує тоталітарний режим у своїй довершеній формі. Залізна завіса готова розчавити будь-кого, хто виступить проти неї навіть подумки. Світ поділено на три гігантські блоки, які не відрізняються один від одного ідеологією й ведуть між собою безперервну війну. Історія переписується настільки стрімко, що за потреби перекручується навіть те, що трапилось вчора. І за всім цим спостерігає Великий брат.
Книга змусить вас поглянути на політику новими очима.


Станіслав Лем “Соляріс”

Соляріс – вкрита океаном планета у далекому космосі. На дослідницьку базу прибуває вчений-психолог Кріс Кельвін і стикається з чимось дивним. Один зі співробітників бази, доктор Гібарян, вчинив самогубство. Інший вчений замкнувся в лабораторії і відмовляється йти на контакт. Згодом в кімнаті Кріса з’являється «гість» – давно померла дівчина, яку він любив десять років тому…

Вчений розуміє, що подібні примари являються й іншим мешканцям станції. А за всім цим стоїть загадковий живий океан.

Один із найвідоміших романів жанру наукової фантастики перекладений на більш ніж 30 мов.
За мотивами книги легендарний режисер Андрій Тарковський 1972 року зняв культовий фільм.