10 маловідомих та крутих українських письменників

Українська література швидко поповнюється як графоманами, так і справді талановитими людьми. Ось 10 маловідомих та крутих українських письменників, на яких варто звернути увагу.

Олександр Михед

oleksandr-myhed

Після виходу його книг у світ, не в одного українського читача перевернулись уявлення про українську книжку. Адже Михед не вважає себе письменником у звичному значенні слова, а у своїй мультивекторній роботі він поєднує літературу, кінематограф й мистецтво у єдину гримучу суміш.

Молодий діяч у свої 27 вже досягнув небачених успіхів: публікації у провідних українських та іноземних ЗМІ, його проект “АмнезіЯ project: відкрита платформа” увійшов у сімку найкращих поетів світу.

Читайте також: БЕЗКОШТОВНА ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКИХ КНИГ

Настасья Мілевська

Настасья Мілевська

Тендітну харківську поетесу по праву вважають найемоційнішою на літературній сцені України. Її виступи – своєрідні моноспектаклі, які “прошивають” наскрізь слухача.

Поезія залишає після себе незрівняний післясмак. Адже для неї написання – це своєрідний священний ритуал. Її творчість симбіоз літератури та театру, що вражає силою слова та неймовірною щирістю.

Читайте також: 11 КНИГ, ЯКІ ПОВИННІ ПРОЧИТАТИ БАТЬКИ СВОЇМ ДІТЯМ

Артем Чех

artem-chekh

Цікаво, що у лави письменників Чех потрапив не за своєю волею, його перший роман без його відома товариш надіслав на конкурс. Виокремити якусь одну характеристику його творів дуже складно. Адже кожна його книга – це зовсім інший світ, інші жанрові напрямки, карколомні сюрреалістичні сюжети. Поправу кожну написану ним книгу можна назвати літературним експериментом.

Наразі письменник перо змінив на автомат, він служить у 9-у мотопіхотному батальйоні. Активно веде блоги, де розповідає про будні солдат, а згодом планує видати книгу про проходження служби.

Радимо прочитати: “Цього ви не знайдете в Яндексі”, “Сині двері зліва”, “Анатомічний атлас” “Doc1”, “Пластик”.

Читайте також: ЯК ПИСАТИ ЦІКАВО: 5 ПОРАД ТВОРЧИМ ЛЮДЯМ

Павло Коробчук

pavlo-korobchuk

Коробчук відомий, перш за все, своєю “слемерською” діяльністю. Виграв понад десяток таких літературних турнірів. Його поезія брутальна та неймовірно колоритна.

Чого тільки вартують “Гоповідання”, які розповідають про такий феномен українських двориків, як “гопники”. Оповідання насичені відповідним сленгом, герої реалістичні настільки, що здається зараз будуть просити подзвонити. Останнім часом він активно виступає на літературних фестивалях України та поза її межами.

 

Вікторія Дикобраз

viktorija-dykobraz

Молода письменниця, яка тільки нещодавно увійшла в літературний світ України, заявила про себе голосно та зуміла привернути уваги до свої книги, яка не схожа на звичні нам видання.

Її дебютна збірка це наче нанизування символів та знаків. А часткова автобіографічність вражає відвертістю та щирістю. Найбільше приваблює візуальна частина книжки: відсутність нумерації сторінок, змісту, звичної нам інформації про автора. Це радше словник життя автора, яким вона радо ділиться із всім світом.

Олексій Чупа

oleksij-chupa

Молодого українського автора називають “другим Жаданом”. І не тільки тому, що народилися та виросли вони на Донбасі, а тому що проза Чупи така ж нищівна та правдива. До трагічних подій на Сході він працював на металургійному заводі, а у вільний час писав поезію про будні робочих. Сатиричні, іронічні, місцями жорстокі вірші не приховують правди про життя східняків.

Його ж проза вражає майстерністю та наївністю. Варто відзначити книгу “Казки мого бомбосховища”. 12 історій про один день із життя жителів будинку в Макіївці: про їхні болі, буденність, проблеми. Але хто міг передбачити, що цей день змусить їх подивитись один одному в очі, коли будинок накриє “Градами”. А серед них опиниться і сам автор.

Читайте також: ТОП-20: КНИГИ, ЯКІ РЕКОМЕНДУЮТЬ ПРОЧИТАТИ ПИСЬМЕННИКИ

Катерина Батушан

kateryna-batushan

Юна поетеса з Дніпропетровська вражає своєю емоційністю та відвертістю. Про таких письменників, як вона, кажуть, що краще один раз почути, аніж сотню прочитати.

Харизматичність та мужність – саме так можна описати її творчі вечори. Тендітна дівчина, яка не приховує від своїх читачів всі язви навколишнього світу, її міста, її оточуючих. Місцями жорстока, а місцями ніжна та жіночна – саме такою вона постає у своїх поетичних творах.

Читайте також: 100 КНИГ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ МОЛОДИМ

Генрі Лайон Олді

henry-laon-oldi

“Генрі Лайон Олді” – колективний псевдонім українських письменників-фантастів. Активно публікуються з 1993 року, а до цього часу світ побачили близько 30 їхніх романів.

Самі автори свій жанр називають “фантастичним бойовиком”. Вони є одними із найпопулярніших фантастів. Їхні романи активно перекладаються на десятки різних мов світу.

Радимо прочитати: “Ойкумена”, “Три повести о чудесах”, “Гарпия”.

Артем Полежака

artem-polezhaka

Полежака є найкращим представником Харківської школи “чорного слему”. Неодноразово отримував перемогу на таких літературних турнірах. Він є унікальним автором, чия поетична збірка не містила жодного тексту.

Його поезія дзеркально відображає сучасне життя, з усіма радощами та негараздами. Його тексти мають любовні мотиви, проте часто використовує сарказм та іронію. У його текстах часто “проскакує” нецензурна лексика, проте вона сприймається радше як літературний прийом, аніж показник невихованості.

Люко Дашвар

ljuko-dashvar

Під псевдонімом “Люко Дашвар” ховається колишня журналістка Ірина Чернова. Її літературна діяльність розпочалася після того, як її роман “Село не люди” отримав нагороду на “Коронації слова”.

За кількісними показниками, вона мало чи не найуспішніша українська письменниця. Її книги продаються небаченими накладами в Україні. Роман “Молоко з кров’ю”, для прикладу, розійшовся накладом у 100 тисяч примірників.

Радимо прочитати: “На запах м’яса”, трилогія “Биті Є”, “Мати все”, “Рай.Центр”.

За матеріалами: Телеканал новин 24